Nederlandse theatervoorstelling over Bosnische oorlog komt thuis in Sarajevo

Bron: NOS, 20 mei 2019

Het is 17 november 1994 als Ismir Hero tot aan zijn knieën in het water en gebukt door de geheime tunnel in Sarajevo loopt, weg van de oorlog in zijn stad. Nu, 25 jaar later, loopt hij weer door die tunnel, inmiddels een museum, en komt alles weer boven.

Ismir woont inmiddels weer in Sarajevo, dichtbij zijn ouders en broer. Drie jaar geleden verhuisde hij terug, samen met zijn levenspartner Nick Teunissen. En dankzij Nick kan hij, na jarenlang zijn oorlogstrauma te hebben weggestopt, weer genieten van zijn stad en gemakkelijker praten over de oorlog.
“Dit is het verhaal over mijn grote liefde, Ismir.” Zo begint Nick Teunissen zijn solovoorstelling, op het toneel in Sarajevo’s zogenoemde ‘oorlogstheater’. Het is de eerste keer dat hij zijn voorstelling over Ismir opvoert in Bosnië. […] Het stuk gaat over Ismirs vlucht uit Bosnië en zijn worsteling met pijnlijke herinneringen. Lees hier over het stuk en de reacties van oorlogsgetroffenen

Lees meer.

CategoryNieuws
© 2023 NTVP - All Rights Reserved